atom

O platformie Atom

Platforma Atom (nazywana też ze względu na częsty obszar wdrożeń platformą transakcyjno-rozliczeniową) jest naszym autorskim rozwiązaniem, stworzonym przez zespół analityków, inżynierów i programistów – absolwentów wydziałów technicznych najlepszych uczelni.

Atom jest efektem kilkunastu lat badań i prac nad zagadnieniem systemów masowej przepustowości. Pierwsza wersja powstała już w latach 90. Od tamtego czasu przez kilkanaście lat system był wielokrotnie wdrażany w wielu przedsiębiorstwach – poczynając od instytucji finansowych (banki) poprzez instytucje rynku kapitałowego (giełda, domy maklerskie), firmy usługowe, handlowe – po przedsiębiorstwa produkcyjne.

Platforma Atom jako system masowej przepustowości jest gotowym i stabilnym systemem komputerowym, umożliwiającym uruchamianie pod swoją kontrolą setek, a nawet tysięcy samodzielnych, relatywnie prostych modułów poprzez łączenie ich w bardziej skomplikowane zadania i grupy zadań.

Atom jest klasycznym systemem masowej przepustowości. Został więc zaprojektowany w celu błyskawicznego przetwarzania bardzo dużych zbiorów informacji. Cała konstrukcja systemu, użyte techniki programistyczne, zastosowane algorytmy i rozwiązania operacyjnie – wszystko zostało podporządkowane wydajności.

Platforma Atom przejmuje kontrolę nad powierzonymi jej serwerami i tworzy coś na kształt chmury lub gridu serwerów, pozwalając na konfigurację i uruchamianie procesów na wszystkich maszynach tak, jak gdyby był to jeden wirtualny serwer. Istnieje więc centralny punkt, z którego można konfigurować cały system, zarządzać jego funkcjonowaniem oraz kontrolować jego pracę.

Oczywiście Atom może działać też w pełni zwirtualizowanym środowisku – zgodnie z oczekiwaniami klienta. W takim przypadku konieczne jest wydzielenie środowisk wirtualnych do procesowania danych (dwa rodzaje konfiguracji) oraz jednego środowiska do zarządzania systemem. W typowym przypadku nie ma konieczności tworzenia klastrów w zakresie zarządzania danymi, gdyż Atom przejmuje na siebie wszelkie związane z tym obowiązki.

Platforma Atom nie wymaga drogiego sprzętu. Może ona bez problemu działać na zwykłych, tanich i powszechnie dostępnych serwerach – tworząc z nich wydajne chmury (computing clouds).

Na platformie Atom można tworzyć niemal dowolne systemy – korzystając z jej wydajności, skalowalności oraz wbudowanych mechanizmów zarządzania.

Wróć do góry